DESSO Orchard Karo Halı Koleksiyonu

DESSO Orchard Karo Halı Koleksiyonu

Sade ve düzensiz noktalı deseni ile DESSO® Orchard karo halı koleksiyonu, bir ağaç topluluğunu yukarıdan seyrederken oluşan görsel efekti anımsatıyor. Organik, mevsimlik renklerden esinlenen zarif iki tonlu tasarım, koleksiyona modern ofisler için sade ama sofistike bir his veriyor.

Renk Paleti

Çok yönlü olan koleksiyon, sekiz nötr renk, yeşil ve bakırın iki sıcak tonu ve ton sür ton kullanılarak yer yer hafifçe kendini gösteren bir pembe ve bir fırtına mavisini içeren 12 renkten oluşan bir palette mevcut.

Farklı bölgeler yaratın

Büyük ölçekte sonsuzluk etkisi elde etmek için tasarlanan renkli iplikler ikilisi karo halıların benzersiz dokulu görünümünü sağlıyor. Ürün aynı zamanda “bölgeleme” oluşturmak için birden fazla renk kullanılarak kombinlenebilir.

DESSO EcoBase® Taban

DESSO EcoBase, kendi üretim sürecimizde %100 geri dönüştürülebilir ve yerel içme suyu endüstrisinden en az %75 geri dönüştürülmüş kireç içerir.* DESSO EcoBase taban, 2015 yılında Cradle to Cradle® Gold sertifikası aldı ve Material Health için Platinum seviyesine ulaştı.
* Lloyd’s Register, EcoBase tabanın %100 geri dönüşümlü ve kirecin %100 tüketici öncesi geri dönüştürülmüş malzeme olduğunu garanti eder.

İsteğe Bağlı DESSO SoundMaster® Lite Taban

Daha az ses, daha verimli iş gücü anlamına gelir. Daha sessiz ortamlar, ortaya çıkan sağlık sorunlarını* önler, stres düzeylerini azaltır ve konsantrasyonu iyileştirir. Bu nedenle iyi ses emilimi ve ses yalıtımı çok önemlidir. DESSO SoundMaster Lite, ses emme performansında standart halı tasarımlarına (αw değeri 0.15 ile 0.20 arasında olan)** kıyasla +0.15 (αw değeri)*** kadar +%100'e eşdeğer bir gelişme sağlar. Bu keçe taban, %100 polyesterden (%80 geri dönüştürülmüş) yapılmıştır ve gelişmiş ses yalıtımı ve emme özellikleri için özel olarak seçilmiştir.
* Environmental Noise and Health in the UK, İngiltere Sağlık Koruma Ajansı, s.57-58, Noise in figures, Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı, s.70-73.
** Karşılaştırdığımızda, diğer zemin çözümleri (halı hariç) genellikle 0.05 ile 0.10 arasında bir değer verir.
*** SWA'da yapılan testler (Schall- und Wamemessstelle Aachen GmbH) - Institut für schalltechnische und wärmetechnische Prüfungen - Beratung - Planung.