ReStart® Programı nedir?

ReStart® Programı nedir?

Dünya nüfusu arttıkça, doğal kaynaklar ve çevre üzerindeki baskı artacak. Biz çemberi kapatıyoruz. Müşterilerimizin, dünyadaki doğal kaynakları korumaya ve çevreyi korumaya katkıda bulunurken, zemin atıklarını yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

ReStart®, yeni bir kaynak olarak geri dönüştürülmesi ve yeniden kullanılması amacıyla, uygulama sonrası ve tüketici sonrası zemin atıklarının toplanması programımızdır. Proje sahipleri, ihale çağrılarında giderek artan bir şekilde şantiye atık yönetimini de içeriğe eklediğinden, ReStart®, Tarkett’in müşterilerinin, zemin kaplamaları için uygun maliyetli bir geri alma programına dahil olmalarına izin vermektedir.

ReStart®'a katılan şirketler, dünyanın doğal kaynaklarını korumaya, çevreyi korumaya ve küresel ekonomi modeline doğru kaymaya katkıda bulunuyor.

2010 ve 2018 yılları arasında Avrupa ve Kuzey Amerika'da ReStart® ile vinil, linolyum ve halı dahil 102.000 ton zemin malzemesi toplanmıştır. 2018 yılında, ReStart® aracılığıyla dünya çapında 3.300 ton uygulama atığı topladık.

Bunu gerçekleştirmek için toplayıcı ve geri dönüşüm dünyası içinde köklü atık toplayıcıları ve taşıyıcıları ile işbirliği yapıyoruz. Fransa ve Almanya'da Veolia, Belçika'daki Vanheede, Polonya'daki Suez, tümü müşterilerimizin kullanımına hazır çok sayıda teslimat alanına sahiptir ve toplama ve ayırma işlemleri için kendi lojistik filolarını işletmektedir.