Beklenen iQ Surface vinil zemin koleksiyonu hazır!

Beklenen iQ Surface vinil zemin koleksiyonu hazır!

Terrazzo dökme mozaik efektli yeni vinil zemin kaplama koleksiyonumuz iQ Surface, Milano Design Week 2019 uygulamamız «Formations» 'da sergilendi. Koleksiyon, İsveçli tasarım stüdyosu Note Design Studio ile birlikte tasarlandı. Vinil koleksiyonunun tasarım ve mimarideki yaratıcılığın kilidini açacağı ve en ikonik ürün ailemiz olan iQ homojen vinil zemin serisinin potansiyelini gerçekten büyüteceği hayal edildi.

Yüksek potansiyeli ile “Intelligent quality” akıllı vinil zeminler

Formations sergisi, genellikle zorlu alanlar için tercih edilen, geleneksel olarak uzun ömürlü vinil yüzeylerin potansiyelini vurgulamak için tasarlandı. Stockholm merkezli Note tasarım stüdyosu, iQ Surface'ı geliştirmek için ekibimizle birlikte çalıştı; “yeniden canlanan bir mimari trend olarak, şu anda zeminlerden mutfak yüzeylerine ve banyolara kadar her şeyi kaplayan çok renkli terrazzoya selam ederek temelin ötesine geçiyor. » (Matt Ponsford, Icon)

iQ Surface'ın öyküsü, gerçekten ilk iQ vinil zeminlerimizin yaratılmasıyla başlar. iQ, bu dayanıklı, işlevsel ve yüksek kaliteli zemin kaplama serisinin tüm zeminlerini bir araya getiren “akıllı kalite” anlamına gelir. iQ Surface, iQ hikayesinde yeni bir bölüm yazıyor: Yeni iQ üyesi, diğer iQ zeminlerinin tüm özelliklerine ve ayrıca, zeminlerden ve duvarlardan objelere ve mobilyalara kadar her yüzeyde çok renkli tasarımlara ve renklere sahiptir.

 

Çok yönlülük çağı

Tasarım ve mimarlık söz konusu olduğunda iyi bir malzeme çok yönlü bir malzemedir. Vinil söz konusu olduğunda, tasarımcı veya mimar çok yönlü, dayanıklı bir yüzeye sahiptir. İQ vinil zeminlerimiz genellikle sağlık tesislerinde olağanüstü dayanıklılıkları için kullanılır. İQ Surface ile dayanıklılık artık Hastanelere veya Bakım Evlerine özel olmaktan çıkıyor. Güzel ve çok renkli tasarımlarıyla bu çok yönlü koleksiyon, Oteller, Restoranlar veya Ofisler gibi tasarımın önemli olduğu ortamlara doğal olarak uyum sağlayacak ve Hastaneleri daha hasta dostu hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda konutlarda da eşit derecede esnek ve yaratıcı, nesnelerin etrafını saran, duvarlara tırmanan, kombinasyon halinde desenler oluşturan bir malzemedir. iQ Surface koleksiyonu, kullanılmayı ve denenmeyi bekliyor; yeni renklerinde aynı renk tonlarının açık ve koyu tonlarının birleşiminden veya gelincik kırmızılarından oluşan kombinleri ile tasarımcıların oyun alanı. 

iQ Surface, en iyi hali ile yenilikçi vinil zeminler

Tarkett, 1947'den bu yana, başlangıcından bugün bulunduğu en zorlu ortamlar için yapılmış güçlü çevresel güvencelere sahip, güçlü bir yaratıcı tasarım aracı konumundaki vinilin yaratıcı kullanımında yenilikleriyle fark yaratmaya devam ediyor.  iQ Surface, Tarkett'in en yaratıcı uygulamalara yönelik olarak yapılandırdığı tüm yeniliklerine sahiptir. Sadece 2 mm kalınlığında, Tarkett homojen vinilinin ömür boyu performansını devam ettiriyor ve görünümünde bozulma olmadan yıllarca süren kullanımlara dayanabiliyor. İhtiyaç duyulursa, rengini geri getirmek için tek gereken, hızlı bir kuru fırçalama. Ayrıca, zemine uygulaması da kolay.

 

Güzel ve sürdürülebilir vinil zeminler

Elbette sık sık “vinil zemin sürdürülebilir mi?” diye merak etmişsinizdir. Tarkett, birincil bileşeni olan vinil ile, işlenmemiş malzemenin bir kısmını,  ReStart programı kapsamında üretiminin bir parçası olarak toplanan üretim ve kullanım sonrası homojen vinil malzeme ve uygulama atıklarından geri dönüştürülmüş malzeme ile değiştirebilir. Müşterilerimizin atık vinil zeminleri geri dönüştürmelerini sağlamak için, şu anda İskandinav ülkelerinde kullanım sonrası geri dönüşüm pilot projesi yürütüyoruz. Bu amaçla, yakın zamanda İsveç'te homojen vinil zeminlerimizin (2011 ve sonrasında yapılan) tutkal ve beton atıklarından temizlenmesini ve işlenmemiş ham malzemeden üretilen vinil ile aynı kalitede vinil haline getirilmesini sağlayan yenilikçi bir teknik çözüm geliştirdik. Bu, iQ Surface'ın uygulanabileceği, yıllarca kullanılabileceği ve daha sonra doğrudan yeni bir homojen vinil zemin haline getirilebileceği anlamına geliyor.