KARBON AYAK İZİ HESAPLAYICI

Projenizin Karbon Ayak İzini Hesaplayın

Karbon ayak izi nedir?

Karbon ayak izi, faaliyetlerimiz sonucunda üretilen sera gazlarının (CO2eq) toplam miktarıdır. Bir ülkenin, işletmenin, ürünün vb. karbon ayak izini hesaplayabiliriz. Bir ürünün karbon ayak izi, bir ürünün yaşam döngüsü boyunca toplam karbon emisyonunu kaydeder.

Neden bu kadar önemli?

Karbon ayak izi, küresel ısınma üzerindeki etkimizi anlamak için çok önemli bir araçtır. İnşaat ve inşaat sektörü, küresel sera gazı emisyonlarının (üretim, taşıma ve yakma) %39'unu ve toplam atıkların %60-70'ini temsil ettiğinden büyük bir fark yaratabilir.

iklim değişikliğinin etkileri

Nasıl hesaplanır?

Hesaplayıcımız, hesaplamalarını belirlemek için ürün yaşam döngüsü aşamalarının her biri için emisyonları, malzemeyi, nakliyeyi, üretim sürecinde tüketilen enerjiyi, kullanım ve kullanım ömrü sonu aşamalarını içerir. Tüm hesaplamalar EPD'lerimize dayanmaktadır ve üçüncü taraflarca doğrulanmıştır.

Geri dönüşüm de dahil olmak üzere döşeme yaşam döngüsü aşamaları

Projenizin karbon ayak izini hesaplayın

Yeni bir hastane mi inşa edeceksiniz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

Bir okul projesi üzerinde mi çalışıyorsunuz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

İşyerini yeniden mi düşünüyorsunuz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

Toplu konutu yeniden mi hayal ediyorsunuz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

Bir konaklama projesi mi üstleniyorsunuz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

Bir mağazayı mı yeniliyorsunuz?

Projeniz için karbon ayak izini hesaplayın.

Bir fark yaratmak ister misiniz? ReStart®'a katılın

ReStart® geri alma ve geri dönüşüm programımıza katılın ve zemin kaplamanızın toplanıp yeni Tarkett zemin kaplamasında kullanılmak üzere hammaddeye dönüştürüleceğinden emin olabilirsiniz.

.

Ve geri dönüşümle etkinizi azaltın

Karbon ayak izinin hesaplanması, bir üründeki ana emisyon kaynaklarının belirlenmesini mümkün kılar ve bu da optimizasyon ve önleme potansiyelini gösterir. Yaşam sonu aşaması, büyük karbon azaltma potansiyeline sahip bir aşamadır. Eski döşemelerin geri dönüştürülmesi, yakılma veya depolama ve ham madde çıkarılmasını önleyerek karbon emisyonlarını azaltır.

Eski vinil zeminlerin geri dönüşümü

Homojen vinil zemin kaplamaları için kullanım sonrası geri dönüşüme nasıl öncülük ettiğimizi keşfedin. IKEA ile bir hikaye.

Eski linolyum zeminlerin geri dönüşümü

Eski linolyum zeminlerin geri dönüşümüne nasıl öncülük ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Eski halı karolarının geri dönüşümü

Avrupa endüstrisinde bir ilk olarak halılardaki döngüyü kapatıyoruz.

Karbon nötrlüğe geçmek mi istiyorsunuz?

Karbon bilinçli program

Tarkett'i seçmek, başlangıçtan itibaren karbon ayak izinin azaltılması düşünülerek bilinçli olarak tasarlanmış ürünleri seçtiğinizin güvencesini de beraberinde getirir. Titiz ürün tasarımımız ve üretim süreçlerimiz yoluyla karbon emisyonlarını daha fazla azaltamadığımız durumlarda, geri kalan kısmı Karbon Bilinçli Programımız aracılığıyla harici olarak doğrulanmış karbon kredileriyle dengelemeyi teklif ediyoruz.

Döngüsel ürünler mi arıyorsunuz?

Döngüsel seçim

Döngüsel Seçim, döngüsel koleksiyonlarımızı bir araya getiriyor. Bu koleksiyonlar döngüsellik ve kullanım ömrü sonu geri dönüşümü göz önünde bulundurularak çevre dostu olarak tasarlanmıştır. Dairesel Seçimimizden bir döşeme seçmek, döşeme atıklarınızın kurulum ve kullanım sonrası toplanıp geri dönüştürüleceğinin garantisidir.

.

Desteğe mi ihtiyacınız var?
Projeniz hakkında daha fazla ayrıntı veya destek almak mı istiyorsunuz? Yardım etmek için buradayız! Lütfen yerel satış temsilcinizle iletişime geçin.

Bu koleksiyonlardan herhangi birinin karbon ayak izini hesaplayın