DESSO Mode Koleksiyonu

DESSO Mode Koleksiyonu

Tarkett’in yeni DESSO® Mode karo halı koleksiyonu, ticari iç mekanlar için en yeni tasarım odaklı zemin çözümüdür. Endüstrinin dinlenme, çalışma ve eğlence için deneyimsel alanlar yaratma yönündeki eğilimini benimseyen beş seriden oluşan bu ürün ailesi, klasik ama aynı zamanda kesinlikle çağdaş bir koleksiyondur.

Gösterişli biçiminin yanı sıra Mode, kolay uygulamadan uygun maliyetli bakıma, her bir karoya veya istenen şekilde hızlıca değiştirilebilen veya yeniden düzenlenebilen zemin seçeneklerine kadar birçok işlevsel yarar sunar. Ek olarak, ekstra konfor için geliştirilmiş akustiği ile standart SoundMaster Lite tabana sahiptir.

Beş şık tasarım, 42 renk

Avenue, Eclectic, Scenic, Metropol ve Vista serilerinin her biri kendine özgü bir kimliğe sahip,ortak noktaları ise hepsinin zengin, bukle havlı yapısı sayesinde konforlu bir lüks sunması. Koleksiyondaki her desen, kişiselleştirme imkanı sağlayarak 42 renkten oluşan geniş yelpaze ile birleştirilebilir. Desen portföyü, Art Deco'nun modern bir yorumunu, canlı, trend ve geometrik dokulu tasarımları içeriyor.

Tasarımlar

DESSO Avenue
Art Deco'dan ilham alan Avenue, modaya uygun fakat nostaljiyi de barındıran, geçmişin göz kamaştırıcılığına geri dönen lüks bir karo halı serisi sunuyor. Canlı renk paletini zengin dokusal tasarımla birleştiriyor. Samimi, butik iç mekanlara ve konfora mükemmel bir uyum, Avenue’nun merkezindedir. Zengin estetiği yüksek kaliteli bir bitişle desteklenir. 

DESSO Eclectic
Eclectic'in klasik ama aynı zamanda kesinlikle çağdaş tasarımı onu zamansız kılar.  Dokuma bir yapı, dalgalanan suyu andıran eşsiz bir desen yaratır. İlhamında geleneksel olan modern bir dokunuş Eclectic'in genç görünümü parlaklaştırır. Göze çarpan bir renk tonu seçmek, yalnızca desenini geliştirir ve eşit ölçülerde estetik olarak güçlü ve konforlu bir göz alıcı zemin sağlar.  

DESSO Metropol
İnsanların en sık olduğu alanların “her zaman açık” özelliğini yansıtan Metropol, tasarım açısından kozmopolittir.  Oteller, ofisler ve yerleşim yerleri arasındaki çizgiler gittikçe bulanıklaştığından, her odanın tüm çalışma, oyun ve dinlenme alanlarını desteklemesi gerekir. Bu eğilime cevap olarak, Metropol samimi, canlı, genç ve keskin, geometrik desenlere sahip bir koleksiyondur.

DESSO Scenic
Zengin ve saf Scenic, derin bir dokunsal kaliteyle konforu artıran kadife benzeri bir görünüme sahiptir. Alacalı bir efektle gölge oyunu kullanmak, lüks hissini daha da artırmak için açık ve koyu gölgeleri birbiriyle karıştırabilir.

DESSO Vista
Sofistike plank formatı ve sade dokusal tasarımı sayesinde zamansız lüksü uyandıran Vista, zenginlikleri herhangi bir iç mekana enjekte etmenin mükemmel yoludur. Yapısal görünüşü, ışığı karanlık ile yan yana yerleştirerek doku ekler. Sonuç olarak, derinlikli bir estetik ve yüksek kaliteli bir duygudur.

Renk tanıtımı

DESSO Mode Collection - Colour Overview

Standart SoundMaster® Lite Taban

Ambiyans, konaklama endüstrisinde çok önemli bir rol oynar ve akustik de bu rolün bir parçasıdır. Restoran ve bar alanlarındaki arkadaşlar ve iş arkadaşları arasındaki konuşma ve kahkahalar; sabah erken kalkan insanların koridorlarda koşuşturması; toplu halde lobiye girip çıkılması; son sürat devam eden konferans konuşmaları - farklı bölgeler, ses seviyelerinin ezici bir ses çıkmasını önlemek için zeminde ince ayarlamalar gerektirir.

DESSO SoundMaster® Lite, ses emme performansında standart halı tasarımlarına (αw değeri 0.15 ile 0.20 arasında olan) kıyasla +0.15 (αw değeri) kadar +%100'e eşdeğer bir gelişme sağlar. Bu keçe taban, %100 polyesterden (%80 geri dönüştürülmüş) yapılmıştır ve gelişmiş ses yalıtımı ve emme özellikleri için özel olarak seçilmiştir.

%100 ECONYL®

DESSO Mode koleksiyonu, atılan balık ağlarından ve halı geri dönüşüm merkezimizden çıkan iplik atıklarından yapılan %100 ECONYL® yenilenmiş naylon iplik içerir.

DESSO EcoBase® taban

DESSO EcoBase, kendi üretim sürecimizde %100 geri dönüştürülebilir ve yerel içme suyu endüstrisinden en az %75 geri dönüştürülmüş kireç içerir.1 DESSO EcoBase taban, 2015 yılında Cradle to Cradle® Gold sertifikası aldı ve Material Health için Platinum seviyesine ulaştı.


1Lloyd’s Register, EcoBase tabanın %100 geri dönüşümlü ve kirecin %100 tüketici öncesi geri dönüştürülmüş malzeme olduğunu garanti eder.

Resim galerisi