Hibrit Mekanların Tasarımı

Hibrit Mekanların Tasarımı

Gündüz bir iş toplantısına ev sahipliği yapan bir otel barı; Bir müze gibi görünen, sütunlarda çantalar ve ayakkabılar sergileyen lüks bir butik; oturma odası kadar rahat bir spor salonu... Bir mekanın tek bir amaca hizmet ettiği günler artık geride kaldı. Aynı mekan günümüzde çok farklı amaçlar için kullanılabiliyor.
Bu trend, özellikle farklı dünyaların bir araya geldiği yeni ortak çalışma alanları ile birlikte hissediliyor: tam bağlantılı bir ofis, köşede sohbet için koltuklar, yalnız çalışmak için izole bir alan, dinlenmek için bir mutfak... Studio 5.5'in Kurucu Ortağı Jean-Sébastien Blanc, "Arketip kurallarını yıkan polimorfik mekanlar yaratmaya yöneliyoruz." diyor.

Nasıl mı? Özellikle zemin ve sahip olabileceği efektler ile oynayarak. Tarkett Play Book'ta, Studio 5.5 ve Tarkett birlikte çalışarak 10 ilham verici konsept oluşturdu. “Bunların lüks bir butiğin, bir otelin veya bir ofisin görüntüleri olup olmadığını tespit etmek imkansız.” diyen Jean-Sébastien Blanc, “Önemli değil - Tarkett malzemelerinin bu yeni çok amaçlı mekanlara ne kadar mükemmel adapte olduğunu göstermemiz şarttı.” diyerek devam ediyor.

Dokuların, renklerin ve desenlerin çeşitliliği, malzemelerin kontrast hikayeler anlatmasını sağlar. "Mermer görünümlü bir zemin malzemesi, bir bara şık bir otel lobisinin havasını verebilir; çimlere benzeyen yeşil bir vinil, bir ofis alanını kış bahçesine dönüştürebilir..." Böylelikle, Tarkett zeminleri, bir mekanı birden fazla kullanıma açmak söz konusu olduğunda gerçek müttefiklerdir. Hayal gücünü alevlendirirken bir yandan da mekana ruh vermek için.

Resim galerisi

Önerilen Koleksiyonlar
İlgili Makaleler
STUDIO 5.5'İN PARİSLİ TASARIMCILARI TARAFINDAN İNCELENEN 2019 TRENDLERİ
STUDIO 5.5'İN PARİSLİ TASARIMCILARI TARAFINDAN İNCELENEN 2019 TRENDLERİ

2019 Play Book hakkında Studio 5.5 ile yaptığımız röportajı okuyun.

Outline from 2019 Play Inspiration Book
“OUTLINE” KONSEPTİ: Kaynak kordonları yaratıcılığınızı tetikler
Mix from 2019 Play Inspiration Book
“MIX” KONSEPTİ: Şekilleri, materyalleri ve renkleri karıştırma sanatı
Curve from 2019 Play Inspiration Book
“CURVE” KONSEPTİ: Çağdaş ama aynı zamanda mitolojiden ilham alan tasarımlar

Mitolojiden ilham alan bir atmosfer için nesnelerin etrafını sarmalayan zeminlerden oluşan "Curve" tasarım konseptimizi inceleyin.