İDEAL İŞ HAYATI İÇİN ÖZEL ÇÖZÜM: ID SQUARE

İDEAL İŞ HAYATI İÇİN ÖZEL ÇÖZÜM: ID SQUARE

Hızla ve sürekli değişen bir dünyada, günümüzün iş yeri ve konaklama endüstrisi de sürekli değişiyor. Şirketlerin, daha iyi yaratıcılık ve etkili işbirliği için yaşayan alanlar sağlayarak çalışanlarıyla bağlantı kurması ve otellerin, misafirlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılaması ve olağanüstü müşteri deneyimi sunması gerekir. Her iki segmentte de trendlerin öncüsü olmaya devam eden Tarkett, hızlı renovasyon, akustik konfor ve direncin en önemli olduğu bu pazarların özel ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş, akustik serbest döşenebilir bir koleksiyon olan iD Square'i tasarladı.

 

ESNEK ÇALIŞMA ALANI

2020 yılına kadar, Y veya Milenyum kuşağı ve Z kuşağı iş gücünün yarısından fazlasını oluşturacak.

Onlar dijitalin yerlileri, işbirlikçiler ve çoklu görevlerde çok becerikliler ve onların düşünceleri ve beklentileri çalışma ortamı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak. Ortak çalışma alanları, otel lobileri, atanmamış oturma alanları, bireysel çalışma alanları veya koridorlardan kafe veya otel restoranlarına kadar sıradışı çalışma alanları gibi temelde çalışabilecekleri herhangi bir yer, iyi internet erişimine sahip ve gerçekten dinamik bir çalışma ekosistemi bekliyorlar. Tarkett tasarımcıları iD Square için her bir konsept alanı için uyarlanmış bir çok heyecan verici ve sıradışı renk ve doku kombinasyonu çıkardılar.

İŞBİRLİKÇİ ÇALIŞMA ALANI

Başlangıçta, paylaşılan ofis alanları daha çok yeni girişim şirketleriyle ilgiliydi. Bu eğilim, açık kolektif düşünce, yenilik ve yeni bakış açılarını teşvik etmek isteyen hemen hemen her kuruluşa girmesiyle yıllar içinde büyük ölçüde artmıştır! Modüler ve kolayca uyarlanabilen geniş açık planlı ofislerden, alanların açıkça belirlendiği bölmeli açık konseptlere, açık alanlar doğal olarak çalışanların birbirleriyle sık sık etkileşimde bulunmalarını ve çalışma alanını daha dinamik hale getirmelerini sağlar.
Tasarım ekibimiz, iD Square'i oluştururken çekici ve ilham verici bir his yaratmak için bu alanlara aydınlık ve modern materyaller ve dokular enjekte etmeye çalıştı.

DUYARLI ÇALIŞMA ALANI

Günümüzde çalışan merkezli kültürü savunan ileri görüşlü şirketler, iş yerinde refahı artırmak ve iş-yaşam dengesini teşvik etmek için çaba sarf etmektedir. Yüksek düzeyde çalışan refahı elde etmek için, sağlıklı malzemeler ve ayarlanabilir çalışma istasyonları veya ayakta masalar gibi yenilikçi mobilyalar, çalışan verimliliğinin artmasına ve genel sağlık durumunun olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunur. Tarkett tasarımcıları, iD Square'i oluştururken, farklı dokuları birleştirdi ve bu tonlara derinlik ve etki eklemek ve daha iyi çalış, daha iyi yaşa mottosunu desteklemek için doğal tonlardaki ince varyasyonları kullandı.

KONAKLAMADA TEKNOLOJİ

Konaklama pazarına giren gelişmiş teknoloji ile küresel manzara her zamankinden daha hızlı değişiyor. Online ve iPad ile yapılan check-in işlemleri karşılama alanlarında değişimlere sebep oluyor. Böylece, daha fazla karşılama masası, dijital danışma hizmetleri ile değiştirilecek ve diğer ortak kullanım alanları işle ilgili alanlardan sıcak ve davetkar alanlara dönüşecektir.
Oteller, otel odası deneyimini dönüştürmek için akıllı oda konseptinde de büyüyorlar. Tasarım ekibimiz, konuklarına daha fazla beklenmedik ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunarak, bir dokunuşla zenginleştirilen serin ve sıcak tonlardaki sakinleştirici desenleri kullanarak bu hikaye anlatımında yer almayı hedefliyor.

LÜKS VİNİL KAROSU VE KARO HALI KOMBİNİ

Yaratıcılık, iyi bir tasarımın temelinde, bir marka oluşturma arzusu ile birliktedir. Bu konseptimizle, çağdaş mekanlar için çarpıcı ve pratik zeminler oluşturmak amacıyla iD Square'i DESSO karo halıları ile birleştiriyoruz. Bu birleştirme konseptini, iD Square ve DESSO karo halı ürünlerini geçiş şeritleri olmadan sorunsuz bir şekilde birlikte kullanılması için tasarladık.
Daha fazla ilham ve bilgi için göz atın: