iQ Surface: Karşı Konulmaz Tasarım ve Olağanüstü Performans

iQ Surface: Karşı Konulmaz Tasarım ve Olağanüstü Performans

Tarkett’in iQ Surface koleksiyonu, tasarımcılara ömür boyu veya daha uzun süren bir izlenim bırakma şansı veriyor.

Bu yıl Nisan ayın Milan Design Week'teki Formations uygulamasında sergilenen iQ Surface, izleyicilere hayal etmeye cesaret edildiğinde nelerin mümkün olacağı konusunda bir fikir verdi. Tarkett'in yüksek performanslı, homojen vinilinde 27 renkten oluşan ve sürdürülebilirlik kriterlerinde dünya lideri olan bir koleksiyon.

Note Design Studio ile birlikte oluşturulan iQ Surface’nin beş renk teması, tasarım ve mimarinin en eşsiz malzemelerinden birini kullanmanın sonsuz ilham verici yollarını dünyaya açıyor.

iQ Surface, sonsuz uygulamalar ve projeler için uygun, güzel ve dayanıklı bir çözümdür.

Mağaza Uygulamalarında iQ Surface Zeminler

Ön plana çıkanın içeriye daha fazla müşteri alabildiği bir sektörde iQ Surface, göze çarpan bir tasarım malzemesidir. Note’nin renk ve desen kullanımındaki imza yeteneği ile, iQ Surface'nin renklerinin her biri çarpıcı bir şekilde göz alıcıdır. Koleksiyonun tamamı, günümüzün iç mekan mimarilerinde taş, ahşap, mermer ve çelik dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan malzemelerle kolayca ve uyumlu bir şekilde kombinlenebilir.

Potansiyel uygulama alanları şunlardır: soyunma kabinleri, koridorlar ve lobiler, ayrıca akustik tabanlı alanlar. iQ Surface'yi duvarlar, merkezi konumdaki mimari obje uygulamaları, bar alanları ve sosyal aktivite buluşma noktaları gibi zemin olmayan alanlarda da kullanmaktan çekinmeyin.

iQ Surface Ofis zeminleri

Çalışma alanı evrimi, bizi işi yapmak istediğimiz gibi bitirmemizi de sağlayan esnek, anlamlı alanlara yönlendirdi.

Çok yönlü iQ Surface serisi, mimarlara çalışma alanındaki renk ve malzemeyi özgürce keşfetmeleri için ilham veriyor.
iQ Surface, mimarların ve tasarımcıların çalışanları motive eden ve teşvik eden iş yerleri oluşturmasına yardımcı olur. Bununla beraber, eşit bir şekilde hem teşvik eden hem de huzur veren ortamlar yaratacaksınız.

Bölgesel alanlar, atölye alanları için canlı arka planlar, ortak kullanım alanları ve marka kimliğinin kendisi, iQ Surface'nin yaratıcı gücü ile pekiştirilir.

Eğitim kurumlarında iQ Surface zeminler

Öğrenciler ilham verici alanlarda en iyi şekilde gelişirler ve eğitimciler kendilerine enerji veren çalışma alanlarından motive olurlar. Renk ve tasarımın akıllıca uygulanması ile mimar, akademik alanları kullanan öğrencilerin ve öğretmenlerin hayatlarını zenginleştirebilir.

Akademik bir kurumda, Tarkett’in homojen vinil zemin kaplamaları sadece renkten daha fazlasını sağlar. Ayak sesinin yüksek ve devamlı olacağı her alanda önemli olan akustik yalıtım özellikleri vardır. Ayrıca, Ftalat içermeyen bileşimi ve süper düşük VOC emisyonları, bu alanları kullanan herkes için daha iyi hava kalitesi sunar.

Uygulama sonrası iQ Surface, özel bakım gerektirmeden hijyenik olarak temiz ve yeni tutulabilir, böylece büyük ölçekli uygulamalarda bile ekonomik açıdan fayda sağlar.

Hastane, Ameliyathane, Sağlık ve Yaşlı Bakımı Tesislerinde iQ Surface

İyi düşünülmüş, akıllıca tasarlanmış bir alanın, sağlık kurumuna ekonomik faydalar sağlamasının yanı sıra bir hastanın iyileşme süreci üzerinde de önemli bir etkisi vardır.

Tasarımın en çok ihtiyaç duyulduğu ortamlardan biri olarak mekan yaratılmasında sağlık sektörü sayısız zorluk çekiyor. Sağlık çalışanları için bir alan nasıl işlevsel tutulabilir? Tüm yıl boyunca, günün 24 saati hijyenik ve sterilize edilmiş halde nasıl tutulabilir? Ve çalışanlarının ve hastalarının günlük stresini azaltmak için mekanlar nasıl kullanılır? Cevap 2 mm kalınlığındaki iQ Surface koleksiyonunda bulunabilir.

Tasarıma yatırım yapmanın her zaman işe yaradığı söylenir; ve iQ Surface buna mükemmel bir örnektir. Tarkett’in homojen vinilleri neredeyse hiç bakım gerektirmez. En yoğun trafik gerektiren uygulamalarda bile, canlı estetiği ve tasarımı gerektiğinde basit kuru fırçalama ile restore edilebilir. Ayrıca Tarkett’in benzersiz kapalı döngü üretimi, mimari ve tasarım malzemelerinde nadiren görülen sürdürülebilirlik düzeylerine de yol açıyor.

Önerilen Koleksiyon