Medisis Hastanesi

2018 | ANKARA, Türkiye
Kullanılan koleksiyonlar

Sağlık ve Yaşlı Bakımı

Tarkett, Aymaz Mimarlık ile birlikte çalışarak Özel Medisis Hastanesi projesinde yer aldı.
Aymaz Mimarlık
Tasarımcı / Mimar
Medisis Hastanesi
Bina Sahibi

Özel Medisis Hastanesi, daima iyilik ve her zaman sağlık düşüncesiyle örnek bir vizyon çerçevesi çizen bir kuruluş, yeni bina projesi için Aymaz Mimarlık ve Tarkett ile iş birliği yaptı. 7000 m² iQ Optima ve 520 m² iQ Toro SC Homojen Vinil koleksiyonlarımız ve 710 m² Desso Airmaster Karo Halı koleksiyonumuz kullanıldı.

Benzersiz iQ teknolojisi sayesinde bakım kolaylığı sağlayan iQ serisinin bir parçası olan, sadece kuru fırçalama yöntemi ile yüzeyini yıllarca yenilemeye devam ederek ilk günkü gibi görünmeye devam eden, yoğun trafikli alanlar için ideal olan, eğitim ve sağlık tesisleri için uyarlanmış bu iQ Optima koleksiyonumuzun 64 renkli inanılmaz renk paletinden birden çok canlı renkler kombinlenerek Özel Medisis Hastanesi'nin bekleme alanlarında iç mekan hava kalitesini arttıran farklı bir tasarım ve dayanıklı zeminler elde edildi. Buna ek olarak, Özel Medisis Hastanesi'nin acil bölümlerinde, yenidoğan bebek odalarında ve koridorlarında da iQ Optima koleksiyonumuz tercih edilmiştir. Ameliyathaneler, x-ray odaları, temiz odalar ve laboratuvarlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş, leke ve aşınma direnci ile birlikte aşırı dayanıklılık sunan iQ serisinin diğer bir parçası olan bu iQ Toro SC koleksiyonumuz, Özel Medisis Hastanesi'nin ameliyathanelerinde de kullanılmıştır.

Özel Medisis Hastanesi için hastalarını, misafirleri olarak karşıladığı tüm bireylerin yaşam konforunu önceleyen, beklentilerine hassasiyetle yaklaşan, ziyaret sebepleri için nitelikli ve sağlıklı çözümler sunan,  güzellikle anılan ve hizmet kalitesiyle markalaşan bir kuruluş olmak çok önemlidir. Bu sebepler ile, Özel Medisis Hastanesi'nin hasta odalarında ve bekleme salonlarında da sağlığı ve refahı arttırmak için güçlü tasarımını üstün yenilik ve performansla birleştiren, patentli teknolojisi sayesinde havadaki ince toz konsantrasyonunu normal halılara göre dört kat ve düz zeminlere göre sekiz kat daha etkili bir şekilde azalttığı kanıtlanan Desso Airmaster koleksiyonumuz tercih edilmiştir.