Yenilenen OMNISPORTS koleksiyonu: Şimdi her zamankinden daha iyi!

Yenilenen OMNISPORTS koleksiyonu: Şimdi her zamankinden daha iyi!

Omnisports, her yaştan sporcular ve çocuklar için ideal yenilikçi zeminler sunar. Onlar için tek endişe performans ve keyif olmalı. Omnisports, iki yeni koleksiyonun eklenmesiyle mevcut yelpazesinin genişletildiğini duyurmaktan gurur duyar: daha iyi adapte edilmiş ve yenilikçi zeminler sunmak için Multi-Sports ve Multi-Use. 

Yeni Dancefloor koleksiyonu, klasik bale dansı için en iyi performans çözümünü sağlamak ve yaralanma riskini azaltmak için tasarlanmış bir başka yeniliktir. 

Bu yeni ilavelerle Omnisports, hem takım veya bireysel spor uygulamalarında hem de klasik bale dansı veya sınavlar, seçimler, balolar vb. gibi ekstra spor gereksinimleri için spor salonunuza uygun bir koleksiyondur.  Omnisports zeminleri en yüksek çevresel standartları karşılamaya devam ediyor ve son derece düşük VOC emisyonları ve %100 ftalat içermeyen teknolojisi sayesinde akciğer korumasına katkıda bulunan performans artırıcı ortamlarda spor yapılmasına izin veriyor. Koleksiyonların çoğu 24 renk seçeneğiyle mevcuttur.

Çok sporlu kullanım için yüksek performanslı çözüm

Okuldaki antrenmanlardan yarışma seviyesine kadar tüm spor tesisleri için doğru ürünü seçin. Omnisports, iyi enerji geri dönüşü ve hentbol, basketbol, voleybol ve diğer sporlar için yeterli ve tutarlı bir top zıplama seviyesi ve ayrıca kayma sırasında kontrol için daha iyi bir tutuş sayesinde gelişmiş spor performansını garanti eder. Bu, spor antrenmanı boyunca genel yorgunluğu azaltır. Omnisports ayrıca spor uygulamaları için ideal bir performans sunarken, spor dışı etkinliklere yer vermeyi sağlayan çok yönlü bir zemin çözümü sunar. 

Tarkett’in çeşitli esnek spor zemin kaplamaları, eğlence düzeyinden üst düzey performans gereksinimlerine kadar tüm sporcuların ihtiyaçlarına uyum sağlamak için tasarlanmıştır.

Farklı ihtiyaçlar için önerilen zeminler

Yeni Omnisports Reference Multi-Use 6,1 mm, basketbol, voleybol ve diğer birçok spor için ideal zeminlerdir, aynı zamanda spor dışı etkinlikler için son derece uygundur.

 • Yüksek şok emilimi (P1 seviyesi %25'e eşit veya daha yüksek)
 • Batmaya karşı olağanüstü direnç (0,1 MM'den düşük veya eşit)
 • Ağır yuvarlanan yüklere karşı üstün direnç (yük arabaları…) 
 • %98 yapıştırıcısız eşsiz GreenLay uygulama yöntemi

 

Yeni Omnisports Active 7,1 mm, takım çalışmaları ve voleybol, hentbol, badminton, basketbol, futsal, tai chi ve okullarda jimnastik gibi bireysel sporların uygulanması için uygun çoklu spor çözümüdür.

 • İyi darbe emme seviyesi (%28, ölçülen ortalama değer)
 • Tutarlı top zıplama için tek tip reaktif yüzey
 • İyi ayak konforu
 • Lekelere ve çizilmelere karşı dayanıklılık: 0,70 mm PU takviyeli aşınma tabakası
 • Eşsiz %98 yapıştırıcısız uygulaması GreenLay imkanı

 

Dancefloor 3,45 mm ayrıca profesyonel ve amatör klasik bale dansçılarına hitap eden dans stüdyoları için en uygun çözümdür. 

 • Mükemmel tutuş
 • Azalan yaralanma riski
 • Artan performans
 • Gri ve siyah renklerde mevcut

Omnsiports iç mekan hava kalitesine önem verir

Omnisports spor zeminleri İç Mekan Hava Kalitesini önemser. Oyuncular için daha sağlıklı alanlar yaratmaya katkıda bulunur. Zeminler, çok düşük VOC emisyonları sayesinde akciğer korumasına katkıda bulunur:

 • Omnisports ftalat içermez: 2009 yılında, Tarkett, çocukların oyuncak endüstrisinde de kullanılan yenilenebilir plastikleştiricilerle tasarlanan, ftalat içermeyen teknolojili ilk vinil zeminleri serisini piyasaya sürmüştür.
 • Omnisports, çok düşük VOC emisyonları sayesinde solunum yolu hastalıkları riskini en aza indirir: İç mekan hava kalitesi, sporcu sağlığı ve özellikle olgunlaşmamış akciğerlere bağlı olarak iç mekan hava kirliliği riskine daha fazla maruz kalan çocuklar için önemlidir. Tüm Tarkett Sports zemin kaplamaları, 10μg / m3'ün altında standart seviyelere göre 100 kat daha düşük TVOC emisyonları ile (28 gün sonra) hava kalitesine katkıda bulunur.
 • Omnisports, %98 yapıştırıcısız eşsiz uygulama yöntemi sayesinde kirletici etkiyi azaltır: GreenLay® uygulama yöntemi, minimum yapıştırıcı kullanımıyla hava kalitesini artırarak benzersiz ve kullanışlıdır.

Doğru zeminlerle oyuncuları oyunlarının zirvesinde tutar

Oyuncuları korumak ilk meselemizdir. Omnisports, farklı yaşlara, ağırlıklara ve beceri seviyelerine uyarlanmış farklı seviyelerde şok emilimi, darbe sapması, sürtünme ve oynama özellikleri sunar.

 • Omnisports yüzey koruması (Dancefloor hariç) ve homojen kabartmalı yüzey, sürtünme yanık risklerini sınırlandırmaya katkıda bulunur ve tüm desen ve renklerde kaymaz tutuşla koruma sağlar.
 • Şok emme seviyeleri, oyuncuların ağırlığına göre değişir:

- Hafif oyuncular: En iyi seçenek: Omnisports Referans Multi-Use, Active, Excel ve Pureplay
- Ağır oyuncular: En iyi seçenek: Kombine elastik (Lumaflex koleksiyonu) veya alan elastik (ahşap) yüzeyler.

Dayanıklı spor zeminleri için kolay bakım

Dayanıklı yüzeyler sağlamak ve bakım maliyetlerini azaltmak için tasarlanan Omnisports zeminleri, son derece dayanıklıdır. Eşsiz ürün yapısı, yüzeyi batma ve darbe etkilerine karşı dayanıklı kılan sağlam, ağır ve yoğun takviyeli levhalarla yapılmıştır. TopClean XP yüzey koruma işlemi daha kolay ve ekolojik bakım sağlar: su ve kimyasal madde tüketimini azaltır.

 • Batma izleri ve yuvarlanan yüklere karşı olağanüstü direnç
 • Azalan bakım maliyeti
 • Kolay bakım
 • Leke ve çiziklere dirençli

Kullanışlı ve sürdürülebilir eşsiz uygulama yöntemi, GreenLay

GreenLay sürdürülebilir, serbest döşenebilir bir uygulama yöntemidir - yüzeyin yalnızca %2'si yapıştırılmıştır - ekonomik ve kolay uygulama çözümü sunar. Bu benzersiz yöntem şu şekilde mümkündür:

 • Ürünün olağanüstü boyutsal stabilitesi (%0,10)
 • Petek taban, emme etkisi yaratır

Uygulama yöntemi EN 14904 ile uyumludur ve 10 yıl garantilidir. 20 yılda 2 milyon m2'den fazla uygulanmıştır. GreenLay ayrıca, uygulamadan sonra alt zemine zarar vermeden alt zemine kolay erişim sağlar. Klasik uygulama ile karşılaştırıldığında Greenlay ile uygulama süresi %20 azaltılır ve yükselen neme karşı %10'a kadar direnç sağlar.

Önerilen Koleksiyonlar