Homojen PVC Zemin Kaplamaları

Homojen PVC Zemin Kaplamaları

TARKETT'in tek kat vinilden oluşan kompakt homojen PVC zemin kaplamaları, özenle alt döşemeye yapıştırılarak birleştirilmiş dayanıklı bir çözümdür. Yoğun ve çok yoğun trafiğe maruz kalan alanlar için ideal olan bu zemin kaplamaları, özellikle sağlık ve eğitim sektörlerinde dayanıklılığı ve temizlik kolaylığı sağlar. TARKETT homojen PVC zeminleri, kuru cila uygulanabilen tek PVC zemin kaplama özelliğiyle dikkat çeker, bu da yoğun temizlik uygulamalarından kaçınmayı ve zeminin kullanım ömrü boyunca bakım maliyetlerini %30 oranında azaltmayı sağlar. Ayrıca akustik, statik iletken, statik dağıtıcı ve kaymayı önleyici seçeneklerle çeşitli kullanım ihtiyaçlarına uygun alternatifler sunar.

Homojen PVC Zemin Kaplamalarımızı Keşfedin

Homojen PVC Nedir?

Homojen PVC; tamamen aynı bileşimden oluşan bir tabakadan (veya birden fazla katmandan) oluşur. Homojen PVC zemin kaplamaları, yoğun tek tabakalı yapısı sayesinde çizilmelere ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Bu pratik özellikler, homojen PVC zeminlerini sağlık ve eğitim alanlarında sıkça tercih edilen bir seçenek haline getirir. Bunlar; hastaneler, yaşlı bakım tesisleri, okul binaları veya yoğun ve sık ziyaretçi trafiğinin olduğu diğer durumlar gibi alanları içerir.

Homojen PVC'nin Avantajları

Homojen PVC zemin kaplamalarının, en önemli avantajları çizilme ve leke direncidir. Bu özellikleri sayesinde, son derece kolay temizlenir ve bakımı yapılır. Beklenmedik bir hasar oluştuğunda genellikle kolayca onarılabilir. Ayrıca akustik, statik iletken, statik dağıtıcı ve kaymaz versiyonlar gibi ek seçenekleri de mevcuttur.

Homojen PVC'ler, kolay temizlenebilirliği sayesinde oldukça bakım dostudur. Piyasada kuru olarak parlatılabilen tek ürün olan homojen PVC kaplamamız, cila gerektirmez. Bu sayede yoğun temizlik gereksinimleri ortadan kalkar ve bu da zeminin kullanım ömrü boyunca yaklaşık %30 daha düşük bakım maliyeti sağlar.

 

Modern Dizayn

Homojen PVC koleksiyonlarımızın geliştirilmesinde tasarım da göz önünde bulundurulmuştur. Bu sayede binanızın iç mekan tasarımına mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak dayanıklı, pratik ve şık bir ürün seçebilirsiniz. Kullanıcıların talepleri ve her mekanın gereksinimlerine göre, hangi atmosferin sağlanması gerektiğine kolayca karar verebilirsiniz. Aşağıda en popüler homojen PVC zeminlerimizden bazılarını görebilirsiniz.

iQ Eminent

Fiziksel ve zihinsel refahı kamu ve özel alanlarda teşvik etmek mi istiyorsunuz? iQ Eminent koleksiyonumuz, biyofilik tasarımıyla bu ihtiyacınızı karşılıyor. Gerçekçi doğal taş görünümü ile karakterize edilen şık tasarımı, her mekana zengin bir dokunuş katan rafine bir renk paleti sunuyor.

iQ Granit

iQ Granit; yeni desenler ve renkler içerir, hem kombinasyonlarla uyumlu hem de tek başına şık bir görünüm sunar. Bu koleksiyon; yoğun trafiğe maruz kalan tüm alanlar için üstün dayanıklılık ve leke direnci sağlar, özellikle sağlık ve eğitim sektörlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Sürdürülebilir Bir Seçim Olarak Homojen PVC

Cradle-to-Cradle® felsefesine büyük önem veren bir şirket olarak, sürdürülebilirlik önceliklerimiz arasında yer alır. Yıllar içinde, TARKETT PVC zeminlerimiz sürdürülebilirlik açısından büyük ölçüde geliştirilmiştir. Örneğin, homojen PVC zeminlerimiz 2011 yılından beri ftalat içermeyen formülasyonlarla üretilmektedir. Ayrıca, bu zeminlerin büyük bir kısmı ReStart®  programına yani geri dönüşüme hazırdır. Homojen zemin çözümlerimiz ayrıca:

Maksimum Kullanıcı Deneyimi için Pratik, Şık ve Sürdürülebilir

 

iQ koleksiyonlarımız, tamamen kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. iQ - Akıllı Kalite - kullanıcının taleplerini ve isteklerini karşılayan, tasarım veya sürdürülebilirlikte herhangi bir taviz vermeden bir zemin ürününü temsil eder. Tüm bunlar, TARKETT'ten bekleyeceğiniz yüksek kalite ve performansın yanı sıra sunulmaktadır.

Kuru fırçalama yöntemiyle yüzey restorasyonu

iQ homojen PVC zeminler, oldukça dayanıklıdır. Zeminde bir hasar oluştuğunda, genellikle benzersiz yüzey restorasyonu kuru fırçalama yöntemiyle onarılabilmektedir. Bu teknik, yüzeyin hem orijinal görünümünü hem de işlevselliğini geri kazandırır.

Özel iQ PUR yüzey işlemi
iQ PUR yüzey işlemi, yeni nesil bir teknolojidir. Bu işlem ile aşınma direnci konusunda standartları yeniden belirledik. Bu yüzey işlemi, hem lekelere hem de kimyasallara karşı en iyi korumayı sağlar.

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?

İster hijyenik bir tıbbi oda, ister konforlu bir hasta odası veya çok yönlü bir eğitim ortamı olsun: TARKETT, yüksek kaliteli zemin ve duvar kaplamaları için güvenilir ortağınızdır. Bizimle iletişime geçin ve çözümlerimizle binanızı nasıl zenginleştirebileceğimizi keşfedin.

Homojen PVC Referans Projeleri

OFM ANTALYA HASTANESİ HERO IMAGE
Özel OFM Antalya Hastanesi

Özel OFM Antalya Hastanesi, yeni bina projesi için Tarkett ile iş birliği yaptı.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Zemin
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Avrupa'nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip hastanelerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi zemin çözüm ortağı olarak Tarkett'i tercih etti.

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi
Gaziantep Şehir Hastanesi

Gaziantep Şehir Hastanesi'nde, dayanıklılığı ve kolay temizlenebilme özellikleriyle öne çıkan zemin kaplama ürünlerine sahip "TARKETT" tercih edildi.