Bursa Şehir Hastanesi

Bursa Şehir Hastanesi

2019 | BURSA, Türkiye

Resim galerisi

Adana, Yozgat ve Elazığ Şehir Hastanelerinden sonra Rönesans Holding'in 4. şehir hastanesi projesinde RSY'nin zemin kaplamalar için çözüm ortağı yine Tarkett oldu. Bursa ilinin Nilüfer İlçesi’nde 745.500 metrekare alan üzerine inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi bünyesinde toplam 1.355 yatak kapasiteli 3 hastaneyi (1.055 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi) barındırıyor.

Bursa Şehir Hastanesi'nin vinil ve halı zemin kullanılan alanlarının tümünde toplam 186.500 m² Tarkett ürünleri kullanılmıştır. Genel alanlar, koridorlar, hasta ve tedavi odaları, poliklinik ve ünitelerin tümünde 165.300 m² akıllı teknolojisi ile cilaya ihtiyaç duymadan kendi yüzeyini yenileyen, kolay bakımı, temizliği ve insan ve çevre dostu yapısı ile sağlık tesislerinde öncelikle tercih edilen Tarkett iQ serisinin 3D efektli benzersiz tasarımı ile öne çıkan koleksiyonu iQ Eminent uygulanmıştır. Ameliyathane, yoğun bakım gibi statik kontrol ihtiyacı bulunan alanlarda zeminler için 9.000 m² iQ Toro SC,  duvarlar için 3.600 m² Wallgard uygulanmıştır. İdari ofislerde iD Inspiration 70 tercih edilirken, yüksek akustik performans ve konforu ile konferans salonu ve mescit için DESSO Airmaster ve Pallas tercih edildi. 

Önerilen Koleksiyonlar

Hakkında

Adana, Yozgat ve Elazığ Şehir Hastanelerinden sonra Rönesans Holding'in 4. şehir hastanesi projesinde RSY'nin zemin kaplamalar için çözüm ortağı yine Tarkett oldu.

Tasarımcı / Mimar

RSY

Segment

Kategoriler